Neden Plastik Palet?

Neden Plastik Palet?

      -Kullanım ömrü ahşap paletlere kıyasla 10 kat daha uzundur. Sevkiyat başına düşen birim maliyet açısından ise avantaj çok daha fazladır.

-Deniz aşırı ve uzak doğu ülkelerine sevkiyatlarda ihracat standartlarına uyumludur.Plastik paletlere, ısıl işlem veya emprenye gibi pahalı işlemler gerekmemektedir. Bu nedenle ihracat yüklemeleri kolay ve sorunsuz olmaktadır.

-Avrupa Birliği’nin çok sıkı hijyen kurallarına tam uyum sağlar.

-Böcek ve hastalıklara dirençli, mantar oluşmaz. Mikrop bulaştırma riski yok, hijyenik bölge ve temiz oda uygulamalarına uygundur

       -Temizlemesi kolay, Plastik palet üzerinde zamanla biriken kirleri çıkartmak amacıyla buharla temizlenebilir veya yıkanabilir.

       -Çevre dostu, tamamen yeniden işlenebilir malzemeden üretilmiştir.

-Hafif ağırlığı ve yüksek yük kaldırma kapasitesi ile eşsiz , aynı yükü kaldıran ahşap paletin dörtte bir ağırlığında olup özellikle hava nakliyesinde yüksek avantaj sağlar.

-İç içe geçtiği için ambarda stok sahasından ve nakliyeden tasarruf sağlar.

-Ahşap palette bulunan çivi veya kıymık gibi batıcı delici unsurları barındırmaz, operatörün ellerini yaralayacak veya palete yüklenen ürünlere zarar verecek keskin kenar ve kıymık bulunmaz.

        -En zorlu koşullarda bile bünyesine nem almaz, paletin bütünlüğüne zarar veren asit ve alkalilerden etkilenmez.

 -Enjeksiyon kalıplama yöntemi ve sıkı kalite kontrol nedeniyle, ahşap paletlerden farklı olarak plastik paletlerin boyutu ve yük taşıma kapasiteleri değişmez.